Apie mus

Vokietijos lietuvių jaunimo sąjunga (VLJS) – tai 1974-tais metais įkurta ne pelno siekianti organizacija. Mūsų tikslas – burti, jungti ir atstovauti lietuvių jaunimą, gyvenantį Vokietijoje.

Nors turime ilgalaikes gyvavimo tradicijas, kartu norime prisitaikyti prie šiuolaikinio, modernaus ir mobilaus, žmogaus, suderinti lietuvišką tapatybę su pasaulietišku gyvenimo būdu. Organizuodami susitikimus, keliones ir koncertus siekiame jaunam žmogui pasiūlyti tai, kas jam įdomu ir aktualu bei sukurti galimybes susitikti su kitais jaunais lietuviais. Pagrindinė bendruomenės ašis yra asmeniniai ryšiai tarp žmonių, tad savo renginiais juos kuriame ir puoselėjame.

Per metus organizuojame du savaitgalinius renginius: “Idėjų dirbtuves” pavasarį, dažniausiai balandį, ir “Baltoween’ą” rudenį, paskutinį spalio arba pirmą lapkričio savaitgalį. Juose kviestiniai svečiai skaito pranešimus, veda kūrybinės dirbtuves, diskusijas ir džiugina renginio dalyvius savo muzika. Lektoriai ir muzikantai atvyksta tiek iš Vokietijos, tiek iš Lietuvos.

VLJS nariu gali tapti kiekvienas Vokietijoje gyvenantis lietuvis tarp 16 ir 36 metų, užpildęs narystės anketą. Nuolat siekiame išplėsti savo narių ratą ir suteikti jiems galimybę įgyvendinti savo idėjas. VLJS branduolys yra jos Valdyba, kuri yra renkama kiekvienais metais visuotinio suvažiavimo metu. Žinoma, esame ne vieni ir nuolat palaikome ryšius su kitomis Vokietijos ir pasaulio lietuvių organizacijomis.